Residence Tabor

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Residence Tabor - Itálie - Piemonte - Bardonecchia

Residence Tabor

Itálie » Piemonte » Bardonecchia

, RezidenceResidence Tabor

Počet termínů:

17 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

vlastní -

Počasí:

Dnes Počasí v Bardonecchia - transparent 22°C


Ubytování
V roce 2014 renovovaná Residence Tabor se nachází v centru města Bardonecchia, cca 800 m od sjezdovky. Nákupní možnosti najdete ve vzdálenosti cca 50 m stejně jako vlakové nádraží a jádro města. Skibus staví přímo před domem.

K vybavení zánovní třípatrové rezidence patří recepce, výtah (pouze do 2. patra), Wi-Fi (v ceně), terasa, lyžárna a parkoviště (v ceně, dle dostupnosti).

Na místě obdržíte Tabor Card, se kterou obdržíte řadu slev např. v restauraci, obchodech, lyžařské škole atd.

Vybavení a stravování
Útulná studia a apartmány mají sprchu s WC, fén na vlasy, kompletně vybavenou kuchyňku s lednicí, elektrickým sporákem a pečící troubou, TV, trezor a Wi-Fi (obojí v ceně). Kromě toho mají studia a apartmány balkon ebo terasu. Bez stravování.
Lokalita
Bardonecchia, důležitý aktér co se týče veškerých snowboardingových disciplín olympijských her v roce 2006, se nachází v blízkosti Turína, při francouzských hranicích ve Val di Susa. Středisko je jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek Itálie a má za sebou co se týče zimních sportů dlouholetou tradici. Už v roce 1909 byla Bardonecchia dějištěm prvního italského mistrovství v lyžování. Areál tvoří čtyři střediska: Rochemolles, Millaures, Melezet a Les Arnauds, z nichž každé má svou vlastní historii, umění a kulturu. Najdete tady mnoho historických pamětihodností, jako např. kostely, kapličky a muzea, milovníci nákupů si pak přijdou na své v oblíbené nákupní míli Via Medail, kde najdete spoustu butiků, obchodů a kaváren. Středisko Bardonecchia má k dispozici 100 km pestrých sjezdovek všech stupňů obtížnosti a skvělé možnosti offpistu, přičemž v nadmořské výšce 2 800 m samozřejmě nechybí ani dobré sněhové podmínky.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Se skipasem „Bardonecchia“ si užijete na celkem 100 km sjezdovek a k dispozici vám přitom bude 23 lanovek a vleků. Skvělá dovolená na lyžích je zde zaručená! Během olympijských her v Turíně v roce 2006 byla Bardonecchia v hlavní roli všech snowboardoých disciplín - paralelní obří slalom, boardercross a triky na rampách. Ale i lyžaři si tu přijdou na své.

Větší ze dvou lyžařských oblastí začíná v místním jádru na Campo Smith a skvěle se hodí pro začátečníky i pro pokročilé. Udržované sjezdovky mají díky moderním zasněžovacím zařízením a své výšce vždy bílou pokrývku. Oblast „Jaffereau“ (2 800 m) na druhé straně střediska je velmi oblíbená u náročnějších lyžařů. Nabízí skvělé sjezdovky s možnostmi offpistu a nádherný pohled na pásmo hor!
Region
Lyžařský region Via Lattea vám nabízí 400 km sjezdovek, na kterých si užijete pestré a zábavné zimní radovánky! Dobrodružství, ze kterého si jako pořádný fanda zimních sportů odvezete s sebou domů řadu krásných vzpomínek, zahrnuje lyžařská střediska Sestriere, Sauze d’Oulx, Oulx, Sansicario, Cesana, Pragelato, Claviere a francouzské Montgenèvre. V nadmořské výšce 1 380 m až 2 800 m se setkáte s pěknými sjezdy s panoramatickým výhledem, moderními lanovkami a vleky, svahy pro rodinné lyžování a několika sportovními sjezdy pro ambiciózní lyžaře. V dětském funparku si užijí i prckové a ve střediscích Sansicario a Sauze d’Oulx najdou ideální podmínky pro první pokusy na lyžích. Se stejně starými jedinci se zde hravě seznámí s lyžařskými sporty. V místních lyžařských školách si mohou i zkušení lyžaři pořídit ještě pár tipů, začátečníci jsou samozřejmě také vítání, je jedno jestli jde o lyžování nebo jízdu na snowboardu. Zimní sporty jsou sice zábava, ale nelze popřít, že po nich pěkně vyhladoví, ale i na tohle je lyžařské středisko skvěle připraveno. Najdete tu několik tradičních chatek, které vás budou rozmazlovat italskými specialitkami s výhledem na nádherné panorama zasněžených vrcholků.
Stát
Itálie Vám nabídne prostě všechno, což potvrzují mimo jiné dech beroucí strmé kopce a sjezdy světových pohárů v Dolomitech a překrásné svahy s prašanem v oblíbeném a sluncem rozmazlovaném Livignu. S typicky alpskou pohodou se setkáte hlavně ve střediscích Jižního Tyrolska, kde neodoláte posezení v rustikálních horských chatkách. Ať jste, kde jste, vVaši tvář budou lechtat hřejivé sluneční paprsky. Itálie nabízí dokonalou kombinaci „sladkého života“, vynikajících specialit pro mlsné jazýčky a prvotřídních lyžařských středisek!

Proč si objednat zimní dovolenou v Itálii?
Vítejte v “Bella Italia”! V mnohostranné Itálii není "Dolce Vita" jen pouhé motto, ale také opravdový postoj k životu. Užívat si život se všemi jeho aspekty a být šťastný - Italové milují svou zemi se všemi jejími možnostmi a požitky. Částí tohoto životního postoje je samozřejmě také láska k lyžování a snowboardu.Vino, gelato, cappuccino, pizza – italská kuchyně je jedna z nejznámějších na světě, kde je lyžování přinejmenším také tak oblíbené. Proto byste při cestě do Itálie v zimě neměli nikdy zapomenout navštívit jedno z mnoha nádherných lyžařských středisek. A když už tam budete, nezapomeňte ochutnat vynikající jídlo a dobré víno.Itálie nabízí jak milovníkům adrenalinu, tak i rekreačním lyžařům dlouhé a široké sjezdovky, ktré jsou výborné především na carving. Nezapomeňte ale na opalovací krém, protože v Itálii se můžete i v zimě těšit na mnoho slunečných hodin, což může být i důvod takové chuti do života samotných Italů. Shrnuto do jedné věty v Itálii si užijete dny na sjezdovkách s nádherným výhledem, výbornými sněhovými podmínkami a teplými slunečnými paprsky.

Kde všude se dá v Itálii lyžovat?
V Itálii si můžete užít zimní dovolenou v šesti regionech. Nejvíce lanovek se nachází v Dolomitech. Dolomity jsou částí jižních Alp díky své jedinečné kráse známé i mimo Evropu. Dolomit se dělí mezi regiony Jižní Tyrolsko, Belluno a Trentino. Jižní Tyrolsko je známé jako slunečný region Alp, kde si na své přijdou lyžaři i snowboardisté. Kromě regionu Dolomiti Superski s 12 lyžařskými středisky (kromě jiných Sella Ronda a Gardena Ronda) se tu můžete vypravit i do menších lyžařských středisek s útulnými lyžařskými chatami. Region Dolomiti-Superski boduje se svými neuvěřitelnými 1 200 kilometry sjezdovek a 460 vleky a to vše v jednom skipasu!
Dolomity v Trentinu jsou dostupné přes obec Brennero a nabízí nádherná lyžařská střediska. Region Lombardie s střediskem zimních sportů Bormio má i sportovní historii - několikrát se zde konala světová mistrovství v lyžování. Obec leží v provincii Sondrio, severovýchodní region Lombardie. Další zajímavé lyžařské středisko je Livigno, mekka pro freeride a telemarku. Místo se nachází přímo na švýcarské hranici a je velmi dobře známo pro bezcelní nakupování. Navíc středisko nabízí cenově výhodný lyžařský rezort, který je známým průkopníkem v oblasti zabezpečení proti lavinách pro freeride, a nabízí fantastický eventový program v zimě. Dobří lyžaři a snowboardisté si tu mohou také užít královskou disciplínu heliskiing a odvést si tak další nezapomenutelný zážitek.
Také v Piedmontu, v blízkosti Turýna a francouzské hranice, si můžete užít heliskiing. V roce 2006 se dokonce v Turýně konaly zimní olympijské hry. V Bardonecchia se konala také soutěž pro snowboardisty, toto místo proto určitě stojí za návštěvu, pokud jste milovníky snowboardu! Dalším vhodným místem pro lyžaře a snowboardisty je Údolí Aosty v blízkosti hranic s Francií a Švýcarskem. Údolí nabízí pěkné hotely, útulné lyžařské chatky a velký výběr různorodých restaurací a mnoho dalších možností, jak se večer zabavit. Region Benátsko se rozprostírá od Jaderského moře až k Dolomitům. Alpské městečko Belluno mnoho pěkných sjezdovek. V lyžařském středisku Belluna najdete dokonce jednu z nejdelších sjezdovek Evropy. Tato 12 km dlouhá sjezdovka vede ze známého vrcholu Marmolady až do údolí a patří také k lyžařskému regionu Dolomiti Superski.

Jsou Dolomity opravdu opravdu ty nejkrásnější hory světa?
Dolomity, část jižního alpského regionu, platí a nejkrásnější hory světa. Jsou jimi opravdu? Možná... Když region navštívíte za jednoho z mnoha slunečných dnů a právě napadl čerstvý sníh, bílá pokrývka se krásně třpytí díky zařícímu slunci a vy jste obklopeni dechberoucí krásou okolních hor, určitě budete souhlasit. Od roku 2009 patří Dolomity ke kulturnímu dědictví UNESCO. Nejvyšší vrchol Marmolada měří 3 342 m.

Co můžete během dovolené v Itálii podniknout?
V průběhu zimní dovolené zde můžete zažít mnoho jiných věcí než jen samotné lyžování. Speciálně zajímavé je běžkaření. Najdete tu mnoho velmi pěkných stop různé obtížnosti - od začátečníků až po experty, pro každého se tu něco najde. Nejvíce vhodným regionem pro běžkaře je Hochpustertal s v Evropě největším běžkařským okruhem. Jako část propojení Dolomiti Nordicski s 1 300 km stop v 13 regionech v rámci Dolomit jsou tu přímo ideální podmínky. Dalšími aktivitami během zimní dovolené mohou být například procházky ve sněžnicích, létání na rogalu, paragliding, jízda v koňském spřežení nebo lezení po ledovci.
Lyžařský areál
Itálie nabízí všem milovníkům lyžování fascinující střediska, která vytváří v kombinaci s Dolce Vita zcela zvláštní atmosféru. Největší komplex lanovek a vleků – Dolomiti Superski – nabídne každému lyžaři a snowboardistovi 1 220 km sjezdovek. Spousta útulných horských chat vás zve na krátký relax u cappuccina, při kterém se můžete nechat unášet krásami italských hor. Turín 2006 a Cortina d’Ampezzo 1956 byli dějišti zimních olympijských her. Světově známé je rovněž středisko Bormio, pořadatel mistrovství světa v alpském lyžování v letech 1985 a 2005. Dalšími známými středisky jsou Livigno s možností bezcelního nákupu a Sella Ronda, rovinatý horský masív, jehož zaoblení rozbuší srdce nejednoho lyžaře.
Jídlo a pití
I Itálie se může chlubit pestrým nočním životem, nabídek na příjemné zakončení dne je tu spousta. Ve všech větších lyžařských střediscích najdete mnohé možnosti pro bujaré après ski, například hospůdky, bary a diskotéky. I u jednotlivých stanic přímo na sjezdovkách si lze dát oddech v jedné z několika dřevěných chalup. K tomu se pak už jen přidá prvotřídní italská kuchyně, ať už bruschetta, pasta, pizza, risotto, zabaione nebo panna cotta – na mlsné jazýčky je rozhodně perfektně připravena! Jinak něž-li je u nás zvykem, je v Itálii večeře hlavním pokrmem a skládá se zpravidla z předkrmu, dvou hlavních chodů a dezertu. A chcete-li trávit i přes den váš volný čas mimo sjezdovky přeci jen sportovně, můžete si vyjít na sněžnicích skrz nádhernou přírodu nebo si vyzkoušet paragliding či lední horolezectví. Kdo to rád v klídku, pro toho bude trochu relaxace ve wellness oáze to pravé. Nabídka je opravdu velmi široká a tak si přijde každý na své!
Kultura
Kdo pomyslí na Itálii, toho napadne pravděpodobně jako první dolce vita, sladký italský život. V druhé řadě pak výtečné víno a lahodné jídlo, umění a kultura, promenády a krásné uličky skrze ještě hezčí jádra měst, jezera, hrady a překrásné kostely. A se vším tím se trefí co černého! Přesně to v Itálii najdeme. Nejsou to skvělé vyhlídky na příští dovolenou?

Italská městečka se středomořskou atmosférou lákají rok co rok spoustu turistů. Vezměme například Milán, hlavní město módy s nádhernou gotickou katedrálou. Nebo Bolzano, bránu Dolomit, která přesvědčí zajímavými muzei - v archeologickém muzeu můžete například navštívit Ötziho, ledového muže. Bergamo si turisty získá především svým centrem Cità Alta, které je pěší zónou. Trento je zase známé pro svou jedinečně krásnou architekturu, zdobené barevné fasády jsou všude kam se podíváte. Nejznámější památkou je Castello del Buonconsiglio. Fanouškové kultury to táhne do Verony, do domova známého operního festivalu.

Najde se tu i spousta impozantních staveb. Doporučení hodná je například pevnina Bard ve stejnojmenné vesnici ve Val d'Aosta, kde dnes najdeme alpské muzeum. Stejně krásný je hrad Issogne a Fénic, rovněž ve Val d'Aosta. Nevynechme ani hrad Arco v Malcesine u Gardského jezera. S dětmi byste se měli podívat do Val Venosta, kde se na hradě Churburg nachází sbírka rytířských brnění.

Jezera - těch má Itálie požehnaně. Nejznámější z nich je beze sporu Gardské jezero s jeho oblíbenými prázdninovými středisky všude kolem, například mondénní Riva del Garda nebo Srimione. Komské jezero si oblíbil dokonce George Clooney. Městečka Como a Vellagio skýtají nádherné vily. Na seznamu jsou také Lago Maggiore a Luganské jezero.

Jde-li o dovolenou v Itálii nesmíme zapomenout ani na pojmy wellness a automobil. Chcete-li se uvolnit a načerpat novou energii najdete pravý ráj v Meranu v Jižním Tyrolsku. Dalším zajímavým cílem je také Acquarena v Brixenu o rozloze 12 000 m². Kdo to rád razantně, ten ať se jede podívat do Turinu nebo do Monzy. V Turinu najdete Museo Nazionale dell’Automobile a Monza skýtá proslulou závodní štreku „Autodromo Nazionale di Monza“.
Slevy
Slevy
• Studio - 4 os. (20 - 25m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• 2-6 let 35%

• Apartmán - 5 os. (30 - 50m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• 2-6 let 35%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.